Zmiana biura rachunkowego

Zdarzają się przypadki niezadowolenia lub rozczarowania usługami księgowymi. W takim przypadku nie warto się męczyć, a najlepiej bez obaw podjąć decyzję o zmianie obsługi księgowej.

Powodem do zmiany biura rachunkowego nie zawsze jest niezadowolenia z usług obecnego, ale coraz częściej chęć przejścia na księgowość online lub skorzystania po prostu z lepszej oferty.

Zmianę biura rozpocząć należy od wypowiedzenia umowy obecnej obsłudze księgowej. W praktycznie każdym przypadku obowiązuje okres wypowiedzenia, lepiej zakończyć współpracę odpowiednio wcześnie. Kolejnym krokiem jest odbiór dokumentów od poprzedniego biura oraz dokładna analiza, która na celu ma sprawdzenie czy dokumentacja księgowa dotarła w całości. Odbiór dokumentów potwierdzony być powinien odpowiednim protokołem, który stwierdza kompletność dokumentacji. 

Zakończenie spraw z poprzednim biurem rachunkowym stanowi nowy początek i możliwość podpisania umowy z nowym biurem rachunkowym. Wiele biur świadczy teraz usługi pełnej księgowości online, a co więcej pomaga nowym klientom we wszystkich formalnościach związanych ze zmianą biura rachunkowego. Konkurencja na rynku obsługi księgowej jest spora, więc warto dokładnie sprawdzić oferty, które będą indywidualnie dopasowane do klienta, a obsługa biura będzie profesjonalna i pomocna.