Fundusz inwestycyjny

Fundusz inwestycyjny jest to pewna umowa, która zrzesza wielu przedsiębiorców. Wpłacają oni określoną ilość pieniędzy, a profesjonalista inwestuje je i pomnaża na korzyść przedsiębiorców. Uczestnikami funduszu inwestycyjnego mogą być osoby prawne, fizyczne jak i te podmioty, które nie posiadają osobowości prawnej. 

Jest wiele typów funduszy inwestycyjnych, ale najpopularniejsze to:

  • fundusze zamknięte, czyli fundusz z małą i zwykle stałą liczbą uczestników
  • fundusz otwarty, czyli płynnej ilości uczestników
  • Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty (w przypadku Polski), czyli połączenie dwóch powyższych typów funduszy

Jak zacząć? Najlepiej skorzystać z pomocy doradcy finansowego, on doradzi najbardziej korzystną opcję, przedstawi wszystkie możliwości pomnożenia funduszu. Oczywiście można samemu podjąć decyzję o inwestowaniu. Zwykle odbywa się to przez Internet i wymaga poświęcenia dużo czasu, jak i sporządzenia koniecznego researchu. 

Ważną rzeczą, o którą koniecznie trzeba zadbać jest bezpieczeństwo. Przy powołaniu funduszu inwestycyjnego należy zadbać o zgodę Komisji Nadzoru Finansowego, której celem jest sprawdzenie wszystkiego pod kątem przepisów. Dodatkowo uczestnik ma ciągły dostęp do swoich funduszy, a w razie bankructwa nadal są one niezagrożone. Aktywa funduszu są przechowywane w banku, który dba o ich bezpieczeństwo.

Kliknij tutaj, aby przejść do poprzedniego artykułu.